Обслуговується і не обслуговуються акумулятор: відмінності і характеристики

Обслуговується і не обслуговуються акумулятор: відмінності і характеристики

Обслуговується і не обслуговуються акумулятор: відмінності і характеристики


Якщо під час перезарядки акумуляторної батареї на клеми подається постійний струм, відмінний від заданих характеристик, то дистильована вода починає розкладатися на кисень і водень, які потім випаровуються в навколишнє повітря. Через це кількість дистильованої води в корпусі акумуляторної батареї поступово зменшується, і тому обслуговується акумулятор вимагає регулярної доливання дистиляту. Крім того, зарядка не потребує постійного обслуговування АКБ виробляється при дотриманні дуже строгих заходів безпеки, в іншому випадку можливо взривоподібний запалав утворилася в повітрі киснево-водневої суміші.


Тому виробники акумуляторів застосовують ряд технологічних рішень, які зменшують утворення в процесі перезарядки кількість воднево-кисневої суміші.


Відмінності обслуговуються акумуляторів від необслуговуваних

Існують ряд технічних рішень, що дозволяють виготовити частково або повністю не обслуговуються акумулятор:


  • Зменшити витрати дистиляту.

Якщо дистилят НЕ буде випаровуватися, то його не доведеться доливати. Для зменшення випаровування дистиляту виробники на акумулятори встановлюють кришки з лабірітно-клапанним механізмом. Останній вловлює в собі пари електроліту, який потім конденсується на лабіринтовою поверхні і стікає вниз.


При виникненні надлишкового тиску пари електроліту частково стравлюють через запобіжні клапани.


  • Зменшити обсяг освіти воднево-кисневої суміші.

Щоб зменшити обсяг воднево-кисневої суміші, що утворюється в процесі перезарядки акумуляторної батареї, виробники АКБ покривають свинцеві електролітичні пластини тонким шаром кальцію.


Дане технічне рішення підвищує рівень граничної напруги електричного струму, після якого починається активне газовиділення в дистилляте. На практиці це означає, що застосування спеціалізованих зарядних пристроїв, які контролюють зарядний електричний струм по силі і напрузі, практично повністю виключить утворення воднево-кисневої суміші.


  • Застосування сучасних технологій.

Застосування сучасних технологій - AGM, GEL і EFB - звести до практичного нулю втрати електроліту у акумуляторної батареї на всьому протязі її служби:

  • У акумуляторів AGM між електролітичних пластин встановлені пластикові пористі сепаратори. У останніх частина пір не заповнена електролітом. Їх завдання вловлювати в собі пари електроліту, які потім конденсуються в воду;
  • У акумуляторів GEL в дистилят доданий загущувач на основі кремнийсодержащих полімерів. Загущувач перетворює дистильовану воду в густий гель, у якого практично нульове випаровування;
  • У акумуляторних батарей, створених за технологією EFB, використовується рідкий електроліт. Для зменшення його випаровування корпус акумулятора закривається герметичною кришкою з лабірітно-клапанним механізмом. Останній вловлює пари дистиляту і конденсує їх назад у воду.


Зменшення витрат дистиляту дозволяє створювати малообслуговувані акумуляторні батареї. У них необхідно контролювати рівень електроліту, для чого на корпусі нанесені спеціальні індикатори.


Сучасні ж технології - AGM і GEL - значно зменшують обсяг випаровування дистиляту. Це дозволяє створювати повністю не обслуговуються АКБ. У них немає необхідності доливати дистилят на всьому протязі служби акумуляторної батареї.


Переваги та недоліки сучасних необслуговуваних акумуляторів

Зараз купити обслуговується акумулятор складно, тому що їх поступово знімають з виробництва всі виробники. На зміну прийшли акумулятори не обслуговуються. У них є один недолік:

необслуговувані акумулятори бояться глибоких розрядів.


Але є і ряд переваг необслуговуваних акумуляторів:

  • відсутність саморозряду
  • немає необхідності знімати АКБ і перевіряти рівень електроліту
  • не потрібно заряджати при покупці

Звичайно ж переваги з лишком перекривають один єдиний недолік.

Коментарів

Написать комментарий

2019 - Svitakb Всі права захищено